АНОНСИ ЕНЦИКЛІК

Христос воскрес!

Любі, у Христі Ісусі, брати й сестри, ласкаво прошу до блогу КАТЕХИТИКА-VI, присвяченому енциклікам Римських Понтифіків, перекладених на рідненьку українську мову, а саме:

Пій XI (іт. Ambrogio Damiano Achille Ratti) 6 лютого 1922 — 10 лютого 1939
Пій XII (іт. Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli) 2 квітня 1939 — 9 жовтня 1958
Блаженний Іван XXIII (XXIV) (іт. Angelo Giuseppe Roncalli) 28 жовтня 1958
Павло VI (іт. Giovanni Battista Enrico Antonio Maria Montini) 21 червня 1963 — 6 серпня 1978
Іван Павло II (пол. Karol Józef Wojtyła) 16 жовтня 1978 — 2 квітня 2005
Бенедикт XVI (нім. Joseph Alois Ratzinger) 19 квітня 2005 — 28 лютого 2013
Франциск І (ісп. Jorge Mario Bergoglio) 266 офіційний Папа Римський з 13 березня 2013 рік

УВАГА! У наданому вище переліку (списку) Римських Понтифіків містяться лише Автори тих енциклік, які вже перекладені на українську мову і будуть викладені тут, на цьому блозі (з можливістю завантаження у форматах pdf, djvu,  тощо)
***
Енцикліка_«ЦЕРКВА БОЖА»_ (1923) ECCLESIAM DEI - «ЦЕРКВА БОЖА» Енцикліка Папи Пія ХІ, до 300-чя мучеництва св. Йосафата (1923). "Буде одне стадо й один пастир" (Йо.10,16). «О, св. Йосафате, хай зволить Бог, щоб твоя кров, яку ти пролив за Церкву Христову, була печаттю єдності з Святою Апостольською Столицею, єдності, до якої ти завжди гаряче прагнув, і за яку день і ніч палко благав Бога, найвищу Доброту і Могутність. І тому, щоб нарешті це все стало можливим, щиро бажаємо мати тебе ревним заступником перед самим Богом і Сонмом Небесним»... (pdf+ocr,7st.,ukr.,0,08Mb)
***
Енцикліка_«ЯК І ПЕРШИЙ»_ (1925) QUAS PRIMAS - «ЯК І ПЕРШИЙ» Енцикліка святійшого папи Пія ХІ. "Бо належить Христу царювати" (1Кор.15,25). «...коли ми розмірковували над найважливішими причинами тих нещасть, які гнітять людей і з ними змагаються, тоді ми відкрито вказали, що такого роду ураган зла не лише тому заполонив світ, що багато людей усунули Ісуса і Його Найсвятіше право з власних традицій і приватного, родинного і публічного життя; але також і в майбутньому не засяє певна надія непохитного миру між народами, поки особи і держави будуть відсторонюватися і заперечувати панування нашого Спасителя. Тому ми закликали, щоб Христового миру шукали в Христовому Царстві і ми оголосили, що маємо намір це вчинити, на скільки Нам це буде дане: а саме, що в царстві Христа не можна, на нашу думку, більш ефективно сприяти відновленню і зміцненню миру, як відновлюючи царювання Нашого Господа...»...  (pdf+ocr,10st.,ukr.,0,10Mb) 
***
Енцикліка_MENS-NOSTRA_(1929) ЕНЦИКЛІКА ПАПИ ПІЯ XI ПРО ДУХОВНІ ВПРАВИ.
Коли серед ясного неба й земної тиші настала північ, і в усамітненні, далеко від людського натовпу, споконвічне Слово Отця стало тілом і показалося смертним, то в небесних сферах залунав небесний гімн: Слава на висотах Богу й на землі мир людям його вподобання (41)...  Цього справжнього миру бажаємо вам, Всечесні Брати, з усього серця... і цього миру ревно просимо в Того, хто привітався як Володар миру, і солодке свято якого — Різдво Нашого Господа Ісуса Христа — наближається і може бути назване таїною миру... (pdf+ocr,15st.,ukr.,0,78Mb)
***
Енцикліка_On christian marriage_(1930) ON CHRISTIAN MARRIAGE - «ПРО ХРИСТИЯНСЬКЕ ПОДРУЖЖЯ» Енцикліка вселенського ахиєрея ПІЯ ХІ (1930) - про християнське подружжя.  "Наскільки велика гiдність нeпoрoчнoгo подружжя, Преподобні Брaття, мoжнa зробити висновок з тoгo, щo нaш Гoспoдь Iсус Xристoс, Син Прeдвiчнoгo Oтця, взявши на Себе прирoду впaлoї людини, у тiй нaйлaскaвiшiй ікoнoмiї, якoю здiйснив пoвнe вiдкуплeння нaшoгo рoду, нe лишe зaбажав в oсoбливий спoсiб встановити тaкoж і цeй принцип та фундaмeнт дoмaшньoї спільноти, а oтжe – всякого людськoго спiлкування, aлe відновляючи його дo первіснoї чистoти бoжeствeннoго встановлення, пiднiс йoгo дo прaвдивoї й вeликoї (Eф. 5,32) тaйни Нoвoгo Зaкoну, дoвiряючи весь її порядок та дбaння прo нeї Цeрквi – свoїй Нaрeчeнiй... (pdf+ocr,30st.,ukr.,0,22Mb)
***
Енцикліка_QUADRAGESIMO_ANNO_(1931) Енцикліка папи Пія XI QUADRAGESIMO ANNO (СОРОКОВИЙ РІК). „...У сорокову річницю енцикліки Rerum novarum, маємо за доречне скористатися цією датою, щоб нагадати про те велике добро, яке завдяки цій енцикліці спливло на Церкву, а навіть на все людське суспільство; щоб відстояти доктрину великого Вчителя у справі соціально-економічного питання супроти деяких сумнівів, які виникли віднедавна, і розвинути її ширше у деяких пунктах; і врешті, після ретельного вивчення сучасної економіки та причин виникнення соціалізму, розкрити корені теперішніх соціальних негараздів, а водночас вказати єдиний шлях до здорового оновлення, яким є християнське реформування звичаїв“...   (pdf+ocr,32st.,ukr.,1,05Mb) + Передмова до українського перекладу енцикліки (djvu+ocr,2st.,ukr.,0,054Mb)
***
Енцикліка_до_350-ліття_Унії_УКЦ_з_АП_(Пій-XII,1945)  ЕНЦИКЛІКА СВЯТІШОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ ПІЯ ХІІ В 350-ЛІТТЯ З'ЄДИНЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ З АПОСТОЛЬСЬКИМ ПРЕСТОЛОМ. ...„Не маєте чого сумніватися, що через це Ми чи Наші Наступники відберемо щось з вашого права, з патріярших привілеїв, з обрядових звичаїв якоїбудь Церкви“ (Лев ХІІІ, нав. м.). Хоч не надійшла ще та щаслива днина, щоб Ми могли всі східні народи, як повернуться до одної кошари, пригорнути до Наших батьківських грудей, проте з радістю бачимо, що чимало синів з тих сторін, признавши Престіл св. Петра за твердиню католицької єдности, дуже завзято оту єдність далі бережуть і скріпляють... (pdf+ocr,41st.,ukr,2,91Mb)
*** 
Енцикліка_ПЛЕКАННЯ-ПРАВДИ_(Іван-XXIII,1959) Енцикліка Святійшого Вселенського Архієрея Папи Івана XXIII ПРО ПЛЕКАННЯ ПРАВДИ, ОДНОСТИ І МИРА В ДУСІ ЛЮБОВИ. ...хочемо висловитись про ті три важні справи, а саме про любовне змагання за правду, за Єдність і за мир, бо цього вимагає від Нас апостольський уряд, що його виконуємо. Нехай світло Святого Духа просвічує Нас при Нашому писанню оцього письма і нехай просвічує вас при читанню. А Божа благодать, що діткне ваші душі, нехай спонукає вас до змагання за досягнення бажаних спільних цілей, хоч різні упередження та й немалі труднощі стоять на перешкоді до такого досягнення... (pdf+ocr,30st.,ukr,3,86Mb)
***
Енцикліка_ARCANUM_DIVINAE_(Лев-XIII,1880)  ARCANUM DIVINAE. Енцикліка ЛЕВА XIII, Папи Римського «Про християнське подружжя» проголошена 10 лютого 1880 р. Б.. ..."Прихований промисел божественної мудрості, який Спаситель людей Ісус Христос прийшов здійснити на землі, передбачав, що Він повинен через Себе і в Собі божественно оновити світ, який уже довгі роки потопав у занепаді. Апостол Павло підсумовує це гідними та величними словами, коли пише до Ефесян: “Він дав нам пізнати тайну своєї волі… об’єднати все у Христі: небесне й земне.” Воістину, стаючи до виконання заповіді Свого Отця Господь наш Ісус Христос відразу ж надав усім речам нової форми та наділив їх новою красою, стираючи дію старіння, спричинену часом. Бо він зцілив рани, які гріх нашого прабатька завдав людському роду..."... (pdf+ocr,14st.,ukr,0,83Mb)
***
Енцикліка_HUMANAE_VITAE_(Павло-VI,1968)  Енцикліка Папи Павла VI "Про належний порядок передавання людського життя". Сімейне апостольство - Одним із найкоштовніших плодів, які визрівають із неухильних намагань подружжя коритися Божому законові, є часте бажання подружжя ділитися своїм досвідом з іншими. Так до широкого обсягу покликання мирян додається нове видатне апостольство: взаємне служіння тих, які є в однаковій ситуації: пoдруги беруть на себе апостольське завдання щодо інших подруж, по відношенню до яких вони є провідниками. Це видається сьогодні особливо сучасною формою апостольського служіння...   (pdf+ocr,16st.,ukr,0,59Mb)
***
Енцикліки святого Івана-Павла ІІ, Папи Римського  (окрема збірка з шести енциклік, написаних від 1979 до 1987рр.):
1. REDEMPTOR GOMINIS - ВІДКУПИТЕЛЬ ЛЮДИНИ (1979)
2. DIVES IN MISERICORDIA - БОГ БАГАТИЙ МИЛОСЕРДЯМ (1980)
3. LABOREM EXERCENS - З ПРАЦІ СВОЄЇ (1981)
4. APOSTOLI SLAVORUM - АПОСТОЛИ СЛОВ'ЯН (1985)
5.DOMINUM VIVIFICANTEM - ГОСПОДА ЖИВОТВОРЯЩОГО (1986)
6. MATER REDEMPTORIS - МАТИ ВІДКУПИТЕЛЯ (1987) 
(pdf+ocr,346st.,ukr,42,4Mb), a також (djvu+ocr,348st.,ukr,2,83Mb)
***
FAMILIARIS-CONSORTIO - «СІМЕЙНА СПІЛЬНОТА» Апостольське повчання Св. Івана Павла ІІ (1981р.Б.) про завдання християнської сім'ї в сучасному світі. ...Знаючи, що подружжя і сім’я є одними з найцінніших людських благ, Церква бажає піднести свій голос і запропонувати допомогу тим, хто вже усвідомив цінність подружжя і сім’ї та бажає бути їм вірними, тим, хто невпевнений, стривожений, хто шукає істину, а також тим, кому несправедливо перешкоджають свобідно жити власним сімейним життям. Підтримуючи перших, просвітлюючи других і допомагаючи третім, Церква пропонує своє служіння кожному, хто стурбований долею подружжя і сім’ї...  (pdf+ocr,107st.,ukr,1,03Mb)
***
REDEMPTORIS-MISSIO - «МІСІЯ  ВІДКУПИТЕЛЯ» (1990) У  Енцикліці  «Місія  Відкупителя» Св. Іван Павло II  наголошує  на постійну актуальність місійного послання, бо місії відновлюють Церкву, зміцнюють віру, збагачують християнське життя, направлені на переконання нехристиян, до яких спрямована місійна діяльність і  вказують на Божу любов, яка виявляється в Ісусі Христі. "Як ніколи досі, Церква сьогодні має можливість нести Євангеліє, свідченням і словом, до всіх людей і до всіх народів. Я бачу зародження нової місійної епохи, яка стане променистим і багатим на плоди періодом, якщо всі християни, а особливо місіонери та молоді Церкви з великодушністю і святістю будуть відповідати на заклики і виклики наших часів..."...   (pdf+ocr,52st.,ukr,0,83Mb)
***
VERITATIS-SPLENDOR  – «СЯЙВО ІСТИНИ» (1993) Енцикліка Св. Івана Павла ІІ, Папи Римського...«Сяйво Істини сяє в усіх ділах Творця, а особливо в людині, створеній на образ і подобу Божу (пор. Бут.1,26): правда просвітлює людський розум і формує свободу людини, провадячи її у пізнанні й любові до Господа. Тому Псалмопівець молиться: „Яви нам, Господи, світло лиця Твого!” (Пс.4,7). Покликані до спасіння через віру в Ісуса Христа, „справжнє світло, що просвітлює кожну людину” (Йо. 1, 9), люди стають „світлом у Господі” та „дітьми Світла” (Еф.5,8) й освячуються через „послух правді” (1Пт.1,22)..»... (pdf+ocr,91st.,ukr,3,53Mb)
***
EVANGELIUM-VITAE_«ЄВАНГЕЛІЯ_ЖИТТЯ» (1995) У  Енцикліці  «EVANGELIUM VITAE» Св. Іван Павло II  повчає  ПРО ВАРТІСТЬ І НЕДОТОРКАНІСТЬ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ. «ЄВАНГЕЛІЯ ЖИТТЯ» містить в самому серці послання Ісуса Христа. Церква щоденно приймає її з Любов’ю, аби віддано й відважно проповідувати як добру новину людям усіх епох і культур. Життя в часі є головною умовою, першим кроком і неодмінним складником суцільного та неподільного процесу людського існування. Цей процес несподівано і беззастережно опромінений обітницею і відновлений даром Божого життя, яке виповнюється у вічності (пор. 1 Йо. 3,1-2). Водночас це надприродне покликання відтіняє відносність земного життя чоловіка і жінки. Однак людський вік не є дійсністю «останньою», «але передостанньою»; є отже святою дійсністю, яку довірено нам, аби берегли з почуттям відповідальності й удосконалювали в своїй любові та жертвенній відданості Богу і ближнім... Старий текст:  (pdf+ocr,67st.,ukr,1,25Mb) ...а також оновлений, тобто виправлений текст:  (pdf+ocr,75st.,ukr,0,45Mb)
***
CENTESIMUS-ANNUS_(1991) У  Енцикліці  CENTESIMUS ANNUS - «СОТИЙ РІК» Св. Іван Павло II поглиблює значення «безсмертного Документа» - Rerum novarum - папи Лева XIII. "Дана Енцикліка намагається виявити плодотворність принципів, висловлених Львом XIII, що належать до доктринального спадку Церкви і, як тоді, наділені авторитетом її Вчення. Плідна діяльність мільйонів людей, котрі, спонукувані соціальним Ученням Церкви, докладають зусиль для того, аби воно дало їм натхнення для здійснення своїх завдань у світі. Діючи індивідуально або групуючись в розмаїті спілки, товариства і організації, творили вони ніби великий рух охорони людської особи та її гідності, чим спричинилися посеред розмаїття історичних подій до побудови суспільства більш справедливого, чи, принаймні, протиставлялися несправедливості і пробували її обмежити"...  (pdf+ocr,43st.,ukr,0,27Mb)
***
FIDES-et-RATIO_(1998) У  Енцикліці  FIDES ET RATIO - «ВІРА І РОЗУМ» Св. Іван Павло II повчає про необхідність співдії віри і розуму для людини, або ж її серця та інтелекту. "ВІРА І РОЗУМ (Fides et Ratio) — ніби два крила, на яких людський дух підноситься до споглядання істини. Сам Бог прищепив людському серцю прагнення до пізнання істини, остаточною метою якого є пізнання Його самого, щоб людина, пізнаючи й люблячи Його, могла осягнути повноту істини про себе (пор.: Вих. 33,18; Пс. 27,8-9; 63,2-3; Ів. 14,8; 1Ів. 3,2). Є багато доріг, якими людина може просуватися до досконалішого пізнання істини і завдяки цьому робити своє життя відповідним до людської гідності. Серед них особливе місце належить філософії, яка безпосередньо формулює питання про сенс життя і шукає відповіді на них; отож вона постає як одне з найвеличніших завдань людини"... (pdf+ocr,55st.,ukr,0,34Mb)
***
DEUS-CARITAS-EST_(2005)  - «БОГ Є ЛЮБОВ» Енцикліка святішого отця ВЕНЕДИКТА XVI: «Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1Ів.4,16). Ці слова з Першого послання Івана особливо чітко відтворюють суть християнської віри, християнський образ Бога і образ людини та її життя, який з нього [образу Бога] випливає. Крім цього, у тому самому стиху св. Іван подає, можна сказати, формулу християнського життя: «Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має»... (pdf+ocr,22st.,ukr.,0,29Mb)
***
SPE-SALVI_(2007) - «СПАСЕННІ НАДІЄЮ» Енцикліка вселенського архиєрея БЕНЕДИКТА XVI - про християнську надію. “...«SPE SALVI facti sumus» - ми спасенні надією, - каже святий Павло римлянам, а разом з ними і нам (Рим. 8,24). «Відкуплений» - спасіння - в християнській вірі є не таким вже й простим поняттям. Відкуплення дане нам в тому сенсі, що нам була подарована надія - достовірна надія, завдяки якій ми можемо сміло дивитися в очі нашому сьогоденню. Сьогодення, навіть важке, не страшне, якщо воно веде до якоїсь мети, якщо ми можемо бути упевнені в цій меті, якщо ця мета настільки велика, що виправдовує тягарі шляху...”... (pdf+ocr,29st.,ukr.,0,35Mb)
***
CARITAS-IN-VERITATE_(2009) - «ЛЮБОВ У ПРАВДІ» Енцикліка вселенського ахиєрея БЕНЕДИКТА XVI - про інтегральний людський розвиток у любові і правді.  Любов у правді, яку Ісус Христос засвідчив своїм земним життям, а особливо своєю смертю і воскресінням, є основною рушійною силою справжнього розвитку кожної людини і всього людства. Любов - "caritas" - це надзвичайна сила, що спонукає людей до мужнього та самовідданого ангажування на полі справедливості та миру. Це сила, яка має свої початки у Богові - одвічній Любові і абсолютній Правді. Кожен знаходить своє добро, приймаючи план, який Бог має щодо нього, щоб у повній мірі його здійснити: бо у тому плані знаходить свою правду, а приймаючи її, стає вільним (пор. Ів. 8:22)... (pdf+ocr,51st.,ukr.,0,49Mb) 
***
Енцикліка_LUMEN_FIDEI–«Світло віри»_(2013). Lumen Fidei – «Світло віри» – перша Енцикліка Папи Франциска, написана у тісній співпраці з його попередником Бенедиктом XVI і підписана 29 червня 2013 р. "...Cпеціальний засіб для передавання віри – Святі Тайни. Насамперед, – Хрищення, що пригадує нам про те, що віра має бути одержаною в церковному сопричасті, тому що ніхто не може охристити сам себе. Воно також вказує на співпрацю між Церквою та родиною у передаванні віри. Цінною поживою для віри є Пресвята Євхаристія, яка вчить нас дивитися в глибину дійсності. Іншими засобами є молитви «Символ віри» та «Отче наш», які включають віруючого в правди, які він визнає, та дають йому можливість дивитися очима Ісуса. Врешті, Десять Божих Заповідей, які не є збором заборонних наказів, але конкретними вказівками про те, як увійти в діалог з Богом. Крім того, – підкреслює Папа, – віра є одною, а єдність віри є єдністю Церкви..." (pdf+ocr,30st.,ukr,0,20Mb)
***Це та ж енцикліка, але білоруською мовою***
Энцыкліка_LUMEN_FIDEI–«Святло веры»_(2013). Энцыкліка святога айца Францішка да біскупаў, прэзбітэраў і дыяканаў, да кансэкраваных асобаў і да ўсіх свецкіх вернікаў пра веру. "Найбольшым доказам верагоднасці любові Хрыста з’яўляецца Яго смерць за чалавека.  Калі  ахвяраванне  жыцця  за  сяброў  з’яўляецца  найвышэйшым  доказам любові (пар. Ян. 15,13), то Езус ахвяраваў сваё жыццё за ўсіх, таксама за тых, хто быў ворагам, каб такім чынам перамяніць сэрцы. Вось чаму Евангелісты гадзіну Крыжа  лічылі  кульмінацыйным  момантам  позірку  веры:  у  гэтай  гадзіне  яснее бляск  велічы  i  глыбіні  Божай  любові.  Св.  Ян  змясціў  тут  сваё  ўрачыстае сведчанне, калі разам з Маці Езуса глядзіць на таго, каго прабілі (пар. Ян. 19,37): «А той, хто ўбачыў, засведчыў, і сведчанне яго праўдзівае. І ён ведае, што кажа праўду, каб і вы паверылі» (Ян. 19,35)...  (pdf+ocr,36st.,bel,0,50Mb)
***
Енцикліка_PACEM IN TERRIS – «Мир на землі»_(1963). Енцикліка Папи Івана ХХІІІ про встановлення миру між усіма народами в істині, справедливості, любові та свободі. “МИР НА ЗЕМЛІ, що його в усі часи так палко прагнуло все людство, як відомо, можна усталити и укріпити лише свято зберігаючи встановлений Богом лад... Нині ж просто диво, як запекло воює з найкращим ладом Всесвіту сум'яття – і окремих людей, і цілих народів, – так, неначе їхні взаємини можуть керуватися лише силою...”...  Виправлений та наново переформатований текст перекладу Л.: (pdf+ocr,26st.,ukr,0,18Mb), а також оригінальний текст перекладу УКУ:  (pdf+ocr,55st.,ukr,5,50Mb)
***
Evangelii-gaudium_(АА,2013) АА_«Радість-Євангелія»_(2013) Апостольська адгортація «Радість Євангелія» Святішого Отця Франциска про проголошення Євангелія в сучасному світі. “Єдність Церкви з Ісусом – це єдність спільної дороги, а сопричастя «приймає форму суттєво місіонерського сопричастя». Сьогодні дуже важливо, щоб Церква, вірна своєму Вчителеві, вийшла проголошувати Євангеліє всьому світові, у будь-яких обставинах, не вагаючись, охоче і безстрашно. Радість Євангелія для всіх людей, нікого позбавити її не можна... Одкровення говорить, що «євангеліє вічне благовістити тим, що живуть на землі і всякому народові і племені і язику і людності» (Одк. 14,6)...”... (djvu+ocr,105st.,ukr,0,89Mb)
 ***
САТЕСНЕSІ TRADENDAE - «ПЕРЕДАВАННЯ КАТЕХИЗИ», ВИХОВУВАТИ У ВІРІ СЬОГОДНІ, АПОСТОЛЬСЬКЕ ПОУЧЕННЯ ПРО КАТЕХИЗУ В НАШ ЧАС ВСЕЛЕНСЬКОГО АРХИЄРЕЯ ІВАНА ПАВЛА II (1979). “Катехизація завжди вважалася Церквою одним з її основних завдань тому, що перш ніж відійти до Отця, воскреслий Христос дав Апостолам своє останнє доручення: робити учнями всі народи та навчати їх зберігати все, що він заповів. Отже, Він доручив їм місію і владу сповіщати людям  те,  що  вони  самі  чули,  бачили  своїми очима, переживали і до чого доторкалися своїми руками — Слово життя...”...
САМВИДАВ: (pdf+ocr,39st.,ukr,0,41Mb)
або
ОРИГІНАЛ: від Видавництва "Свічадо" за 2008р. Б. (pdf+ocr,80st.,ukr,0,29Mb)
***
MISERICORDIAE VULTUS«ОБЛИЧЧЯ МИЛОСЕРДЯ» Булла Папи Франциска (2015). "...Ісус Христос є обличчям милосердя Отця.
...Отець, «багатий милосердям» (пор. Еф. 2,4), коли об’явив Мойсеєві своє ім’я: «Бог милосердний і ласкавий, нескорий на гнів, многомилостивий, вірний» (Вих. 34,6), — вчинив так, що людина могла безперервно пізнавати Його божественну природу в різні способи та в численних моментах історії. У «повноту часів» (пор. Гал. 4,4), коли все було готове згідно з Його планом спасіння, Він зіслав свого Сина, народженого з Діви Марії, аби остаточним чином об’явити нам свою любов. Хто бачить Сина, той бачить і Отця (пор. Йо. 14,9). Ісус із Назарета своїми словами, жестами та цілою своєю особою об’явив нам милосердя Бога..." (pdf+ocr,20st.+il,ukr,0,82Mb)

***
 
Dominus-Iesus_(2000) Декларація Dominus Iesus – «Господь Ісус» Конгрегації Віровчення + Слово Св. Івана Павла ІІ (2000). “Господь Ісус перед Вознесінням на Небеса заповів Своїм учням послання – проповідувати Благу Звістку всьому світові та хрестити народи: «Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангелію всякому творінню. Хто увірує й охриститься, той буде спасенний; а хто не увірує, той буде осуджений» (Мк.16,15–16); «Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх берегти все, що Я вам заповідав. Отож Я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт.28,18–20; Пор: Лк.24,46–48; Ів.17,20,21; Ді.1,8)...  (pdf+ocr,23st.,ukr,0,56Mb)


Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар